Вчителі-логопеди нашого освітнього закладу:

 

          

           

Данільченко Тетяна Володимирівна, Діордієва Яна Миколаївна,  Євдакова Наталія Олександрівна

 

 

Логопедична допомога дітям з мовленнєвими вадами в Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради надається    року. Системну роботу по їх подаланню проводять досвідченні вчителі логопеди: Данільченко Тетяна Володимирівна, Діордієва Яна Миколаївна, Доценко Зінаїда Іванівна. Для цього в освітньому закладі створені спеціальні умови. Обладнано три логопедичних кабінети, які забезпечені необхідним дидактичним матеріалом і наглядними посібниками. Логопедична допомога є невід’ємною частиною освітньо-корекційного процесу в школі. Її ефективність залежить від тісної співпраці всіх ланок освітнього простору. В нашій спеціальній школі-інтернаті навчаються діти з різними вадами мовлення: заїкуватість, алалія, дизартрія, дислалія, дисграфія, ринолалія, системний недорозвиток мовлення. Всі вони мають змогу проходити реабілітаційну корекцію в логопедичних групах, підгрупах або займатися індивідуально з вчителем – логопедом.

Мета логопедичної роботи:

 

  • усунення вад мовлення у дітей;
  • підготовка учнів з особливими освітніми потребами до вступу в соціум

 

Ефективність подолання недоліків звуковимови значною мірою залежить  від розуміння логопедами механізмів формування звуків мовлення, особливостей розладу вимови та вдало підібраної методики їх подолання.

            Завдання логопеда:

 

  • створення особливих умов для навчання кожного учня;
  • усунення мовних дефектів і розвиток усного та писемного мовлення учнів до такого рівня, який дасть змогу успішно навчатися;
  • інтеграція логопедичної роботи, освітнього та виховного процесів, медичної допомоги;
  • творчий підхід вчителів-логопедів до своєї праці та використання інтерактивних технологій.

 

Застосування традиційних та нетрадиційних методів роботи на логопедичних заняттях.

 

 

Світанкова педрада №4

Практичні заняття, аналіз та результативність корекційно-розвиткової роботи за І півріччя.

 

 

 

 

 

Адміністрація «Світанку» започатковує систематичне проведення циклів семінарів з метою підвищення фахової та професійної майстерності педагогів закладу та освітян Запорізького краю: «Сучасні підходи у корекційно-розвитковій роботі з дітьми з тяжкими порушеннями мовлення».  Було підписано угоду «Про творчу співпрацю» відділу логопедії інституту спеціальної педагогіки НАПН України та КЗ ЗСЗШІ «Світанок» ЗОР з розробки комплексної теми «Навчально-методичне та дидактичне забезпечення навчання молодших школярів з тяжкими порушеннями мовлення» та подальшу плідну роботу.

 

      

 

В доброму настрої, з інтелектуальним гумором та натхненням беремо участь у тренінгу “Психолого-педагогічний  супровід дітей з порушенням мовлення”. Використали різноманітні форми роботи (рольові ігри, інсценізації, робота в групах) для того щоб, у цікавій і доступній формі донести до слухачів основні ідеї тренінгу. Чудова атмосфера співпраці, легка, невимушена обстановка, робить навчання веселим, навідь забавним але при цьому ефективним, всі учасники отримали сертифікати. Безмежно дякуємо тренерам: Волошиній Тетяні Анатоліївні старший викладач ЗОІППО кафедри Реабілітаційної педагогіки та здорового образу життя та вчителю-методисту Нікуліній Ганні Олексіївні за те, що поділилися своїми знаннями, своїм досвідом, своїм запалом.