Новий Закон, направлений на протидію булінгу, що був прийнятий ВРУ 17 грудня 2018 року, передбачає чіткі алгоритми дій у випадку цькувань.

            В комунальному закладі «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» ЗОР  для профілактичної роботи з булінгу в учнівському середовищі психологічною службою складено план заходів, що містить бесіди, тренінги, а також роботу з батьками та педагогічним колективом.

            Завдання даного напрямку роботи: ознайомити з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; сформувати знання з правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

            Профілактична робота проводиться протягом всього навчального року. У закладі створена «Скринька довіри», оформлено інформаційний куточок для усіх учасників освітнього процесу.

 У листопаді проведено годину психолога з учнями 6-7 класів «Булінг у школі. Як його розпізнати?»  Обговорювалися питання : Які відчуття у вас викликає та чи інша  ситуація? Чи порушує вона права дитини? Які? Чи стикалися ви з такими проявами в своєму житті?

Було показано відео про ситуацію боулінгу в школі здобувачам освіти 5-9 класів. Дітей під час обговорення з`ясовували чи трапляються схожі ситуації в школі? Пояснено питання транформації проявів булінгу.

В рамках проведення місячника «Безпечний інформаційний простір» із здобувачами освіти 8-9 класів проведено групове заняття, «Що Ви знаєте про кібербулінг»

            На виконання листа Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації «Про рекомендації для закладів освіти щодо протидії боулінгу», 08.02.2018 року в комунальному закладі «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради психологічною службою закладу разом з представниками відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань управління державної реєстрації головного територіального управління юстиції Запорізькій області пройшло Інтерактивне заняття з елементами тренінгу «Stop БУЛІНГ» з учнями 8 – 9 класів.

Мета заняття: ознайомити учнів з поняттям, формами та структурою булінгу; розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навики відповідальної та безпечної поведінки; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства .

На занятті було використано відеозабезпечення, роздатковий матеріал, програма з визначенням QR-кодів, розгляд ситуацій.

         З учасниками тренінгового заняття обговорити важливу тему – тему насильства та жорстокості серед здобувачів освіти. Сьогодні ми говорили про насильство та жорстокість, які направлена на одну дитину. Це явище називають булінгом.

          Разом з підлітками ми спробуємо зрозуміти почуття жертви булінгу, та поведінку агресора. І найголовніше, разом шукали шляхи допомоги постраждалій дитині та спробу убезпечити себе, щоб не зіграти одну з ролей у булінгу.

          Сподіваємося, що заняття  було цікавим та пізнавальним під час якого здобувачі освіти  з користю провели час.

         Профілактика  боулінгу потребує підвищеної уваги та постійно перебуває на контролі  адміністрації та психологічної служби закладу освіти.