Створити безпечне освітнє середовище, право на безпечні та нешкідливі умови навчання в умовах пандемії — одне з першочергових завдань нашої Світанкової Родини. З метою запобігання поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) у Запорізькій спеціальній школі «Світанок» було затверджено протиепідемічні заходи на період карантину.

Медичним персоналом нашої школи які пройшли відповідний інструктаж проведено роз’яснювальні роботи з працівникам та здобувачами освіти щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів (COVID-19). Розроблено алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації. Розроблено маршрути руху здобувачів освіти, щоб запобігти утворенню скупчення учасників освітнього процесу, графік харчування у закладі. Проведена розмітка на підлозі, що полегшує організацію двостороннього руху коридорами. Усі працівники закладу забезпечені засобами індивідуального захисту, медичний пункт необхідними засобами (безконтактними термометрами, дезінфекційними, антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту). В школі розміщені інформаційні банери та плакати про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю. Школа забезпечила проведення окремих занять на відкритому повітрі, організовано роботу зеленого класу та осередки-відпочинку створені для того щоб учні могли поспілкуватись між собою та вчителем, вихователем, пограти в ігри і просто відновити сили.

Коронавірус перевернув наше звичне життя. І те, що нещодавно здавалося таким важливим, відійшло на другий план. Карантин став справжнім випробуванням для всіх нас Бути гнучкими і ще гнучкішими – це, мабуть, чи не найперше, чому нам довелося навчитися. Справжня команда, загальні спільні цінності дозволили нам працювати, як єдиному злагодженому механізму. Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати негативні наслідки пандемії.