Вже протягом 12 років у різних кранах світу відзначається ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЧИТАННЯ ВГОЛОС! Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на вій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.  Всесвітній день читання вголос – це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім’ї, класі і суспільстві. Мета цього свята полягає у тому, щоб надати можливість людям в усьому світі відчути, яке це насправді задоволення — просто читати вголос для інших; щоб нагадати усім про те, що освіта є одним з основних прав людини і це право має кожна людина у світі. Також  зацікавити дітей та підлітків читанням книжок уголос разом з друзями та спонукати їх до обговорення змісту. В цілому, свято має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою. Цю ініціативу вже підхопили  мешканці 173 країн. Цьогоріч Всесвітній день читання вголос припадає на середу 2-го лютого. Читання вголос сприяє тому, що дитина читатиме більше книг, а також поповнює її словниковий запас. Читаючи більше книжок, діти отримають шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про існування яких вони навіть не здогадувалися.  Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу  й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію. 

Звичайно наша школа вже не вперше залюбки долучається  до цієї чудової традиції.  Акція  складається з 4-х простих кроків:

1. Вибір книжки.

2. Вибір зацікавленої аудиторії.

3. Читання книжки вголос.

4. Фотографування під час заходу та розміщення фото у соціальних мережах із мітками #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос і т. д.

От як це відбувалось в нашій світанковій родині: педагоги, здобувачі освіти, батьки всі разом приєдналися до акції а голосні сімейні читання – це найкраща форма залучення дитини до книги.  Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування з батьками, під час якого створюється гарний настрій, формується характер дитини, розвиваються розумові здібності. Завдяки читанню  дитина починає аналізувати, що таке добре і що таке погано, наслідує  головного героя та зближується з батьками.

 

Тож #Читаємовголосразом   перегляд за посиланням:

 

Усяк до чого-небудь вдався

Про Київ

Гумореска Павла Глазового “Невдячність”

Пам’ятаєш мамо

Дорога що нікуди не вела

Останній день літа

Павло Глазовий гумореска “Кухлик”

Василь Стефаник

Про кицьку

Ми ходили по гриби

Та ще багато відео дивіться на нашій сторінці у Facebook