Питання щодо вибору професії завжди є актуальним для підростаючого покоління. У час кризи українське суспільство потребує гнучкої  та ефективної економічної політики, мобільного ринку праці. У таких умовах проблема професійного самовизначення особистості, у тому числі й підготовки молоді до усвідомленого обрання професії, постає одним із факторів, що впливає на добробут усієї країни.

       В комунальному закладі «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок»Запорізької обласної ради з 25.02.2019 по 22.03.2019 року було проведено місячник профорієнтації «Професійний орієнтир». В рамках  місячника, з метою розширення профорієнтаційного інформування здобувачів освіти, батьків, вчителів, щодо питань професійного визначення, формування готовності  здобувачів освіти до усвідомленого вибору  професій, побудови кар’єри, позитивного ставлення до робітничих професій, психологічною службою був складений план та проведені заходи, а саме:

– інтерактивне заняття «Професії, які нас оточують» та «Професії моїх батьків», виготовлення лепбуків «Я і світ професій» – здобувачі освіти 1-5 класів;

–  відеолекторій «Всі професії потрібні, всі професії важливі»- 6-7класи;

–  інтерактивна гра «Я шукаю роботу» 8 клас;

–   тренінгове заняття для здобувачів освіти 9 класу «Майбутнє для мене…»;

–   виготовлення стіннівок «Професії Запоріжжя» – 4-9 класи;

–  запрошенні представники ПТНЗ «Моди і стилю», ДВНЗ «Запорізький будівельний коледж» та їх студентів,

–   організація екскурсії до ПТНЗ «Моторобудівник»

Також до школи завітали представники Кафедри Економіки підприємства та Запорізька державна інженерна академія які для учнів 7-9 класів провели профорієнтаційний захід “Час обирати”.

Проведені заняття допомогли здобовучам освіти «Світанку» розширити знання про світ професій, сформувати і зміцнити позитивні цінності та переконання учнів стосовно майбутнього; виховували риси позитивного цільного характеру для повноцінних міжособистісних стосунків та здорового життя; розвивали самопізнання.